Tablet - přenosný počítač ve tvaru desky s integrovanou dotykovou obrazovkou, je v současnosti nejpoužívanější IT prostředek pro výuku i komunikaci. Výhodou při práci s tablety je jednoduchost a intuitivnost jejich ovládání i nepřeberné množství aplikací které jsou pro tablety k dispozici. Snadné ovládání je výhodou například pro mentálně postižené lidi, autisty nebo lidi s komunikačními problémy. Lidem tělesně postiženým může dotyková technologie naopak činit při ovládání problémy. Existují však pomůcky, které dokážou zpřístupnit tablet pro téměř jakýkoliv stupeň tělesného postižení.

Jaký tablet vybrat?

Pokud máte "neomezené" finance, doporučuji raději iPad (více aplikací pro AAK, větší možnosti alternativního ovládání, včetně ovládání pomocí pohybů očí) - viz. například:
https://petit-os.cz/index.php/ukt-tablety/gotalk-tab-apple-ios-detail 
https://petit-os.cz/index.php/ukt-tablety/grid-tab-apple-ios-detail 
https://petit-os.cz/index.php/ukt-tablety/snap-tab-apple-ios-detail 

Za podobné nebo větší peníze lze koupit tablet s Windows (doporučujeme MS Surface) s tou výhodou, že se nemusíte (většinou) učit nový OS a aplikace, které vám fungují na vašem PC (a které znáte) budou fungovat i na tabletu. Nesporná výhoda je také široké možnosti alternativního ovládání, včetně ovládání pomocí pohybů očí. - viz např.: https://petit-os.cz/index.php/ukt-tablety/snap-surface-go-ms-windows-detail 

Tablety s androidem volí především školy a rodiny s omezeným rozpočtem (jsou výrazně levnější - ale je tu dobrý poměr cena/výkon). Aplikace pro AAK a možnosti alternativního ovládání jsou mírně omezené - viz např.:
https://petit-os.cz/index.php/ukt-tablety/speech-mate-tab-detail 
https://petit-os.cz/index.php/ukt-tablety/petit-tab-detail 

Vyberte si preferovanou platformu (Windows, iOS, Android) a ujasněte si požadavky na hardware (výkon, velikost displeje, paměť pomůcky na ovládání, uchycení...) a vyberte si vhodné aplikace a my vám sestavíme nabídku na míru. Nevíte přesně co potřebujete? Obraťte se na nás s žádostí o konzultaci a určitě najdeme optimální řešení!
K lepšímu ovládání tabletu můžete použít také různé pomůcky na ovládání – speciální klávesnice, alternativní myši a externí tlačítka, držáky a ochranné rámy.
Níže najdete odkazy na vhodné aplikace pro jednotlivé platformy zaměřené především na děti s různým postižením. Můžeme vám vhodné aplikace na vámi zvolený tablet včetně potřebného příslušenství nainstalovat a připravit vám tak komplexní řešení na klíč.

Kontaktujte nás na mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Aplikace pro Windows

Aplikace pro Android

Aplikace pro iOS