0132 grid 1
0132 grid 3
0132 grid 4
0132 grid 2

Grid3

Cena vč. DPH:20700,00 Kč
Sleva
Cena / kg:
Lze žádat o příspěvek od státu
 

Software Grid 3 umožňuje lidem s postižením komunikovat, ovládat svůj počítač a zpřístupnit svou domácnost (s pomocí dalšího zařízení). Grid 3 lze používat s každým typem zařízení pro ovládání počítače (např. oční pohyb, spínače, dotyk, ukazovátka, myš, joystick). Grid 3 je kompletní softwarové řešení a obsahuje vlastnosti, které dosud nebyly dostupné. Je nástupcem programu Grid 2 a představuje další generaci softwaru pro AAK.

Hlasový výstup
Grid 3 užívá technologii pro převod textu a symbolů do řeči, takže uživatel může komunikovat s okolím pomocí hlasového výstupu.

Kontakt s okolním světem
Grid 3 užívá nástroje pro lepší zpřístupnění emailu, telefonu a sociálních sítí či médií (např. Facebook, You Tube), uživatel může být v kontaktu s rodinou, přáteli a kolegy.

Nástroje pro zaměstnání, školu a domov - ovládání počítače
Ať už užíváte ke komunikace symboly nebo text, Grid 3 obsahuje aplikace a sady mřížek, které pomohou při práci nebo studiu (od nástrojů pro ovládání počítače, které poskytnou plný přístup k Windows, až ke zdrojům, které rozvíjejí dovednosti pro užití softwaru pro komunikaci).

Ovládání domácnosti
Grid 3 zahrnuje naši technologii Servus Environment Control. Pokud užíváte Grid 3 na Grid Padu nebo máte zařízení Servus, můžete jednoduše ovládat jakékoliv kompatibilní zařízení od televize a telefonu k topení a posteli.

Zpřístupnění programu
Ovládací panel Gridu, Prohlížeč mřížek a všechny sady mřížek jsou konstruovány tak, aby je bylo možno ovládat spínači, dotykem, ukazovátkem, myší, joystickem nebo zařízením pro komunikaci cíleným pohledem.

Možnost přizpůsobení programu
Grid 3 je konstruován tak, aby bylo možno přizpůsobit sady mřížek podle potřeb uživatele. Je možno nastavit například větší text, kontrastnější barvy nebo zvětšení buňky pro snadnější označení (například při ovládání pohledem).

Komunikace pomocí symbolů
Součástí české verze jsou pro komunikaci pomocí symbolů určeny sady mřížek Symbol Talker A a Symbol Talker B.

Textová komunikace
Pokud užíváte pro komunikaci text, obsahuje Grid 3 nové nástroje, které vám pomohou sestavit sdělení rychleji než kdykoliv předtím.

Interaktivní učení
Jde o kompletně novou oblast, která prostřednictvím zábavných animovaných aktivit umožňuje motivujícím a dynamickým způsobem učení a objevování práce s počítačem.

Přístupné aplikace
Aplikace, které mají v Gridu 3 usnadněný přístup, umožní jednodušší práci například s Internetem, sociálními sítěmi, sociálními médii, telefonem, emailem.

Vzdálená editace
Podpora a pomoc s užíváním programu, kterou uživateli poskytuje rodina a profesionálové, je nyní usnadněna pomocí vzdáleného přístupu k úpravám. Kdokoliv, komu uživatel potvrdí přístup, může po přihlášení upravovat a měnit sady mřížek dle jeho potřeb. Potřebuje k tomu pouze připojení k Internetu, zkušební verzi Grid 3 a přihlašovací údaje.

Doplňkové služby
- V případě, že si nebudete vědět rady s tvorbou tabulek, můžeme vám nabídnout pomoc přes vzdálenou editaci tabulek včetně komentáře.
První hodina editace je zdarma, další editace je zpoplatněna od 200,- KČ/hod (vždy smluvní, vámi odsouhlasená cena + platba bankovním převodem,na fakturu, na základě výkazu provedené  práce).
- Jako další službu vám můžeme nabídnout základní školení pro tento program a to buď formou osobní konzultace - maximálně pro 2 osoby - v naší kanceláři a nebo i přímo u vás v organizaci na vašich počítačích - maximálně pro 8 lidí. Na větším počtu se lze domluvit za příplatek.
Cena školení je 800,- KČ / hod. včetně DPH. Délka školení je 4 - 8 vyučovacích hodin, dle vámi požadovaného rozsahu. K celkové ceně školení je nutné připočítat režii (cestovné + ubytování, jen v případě velkých vzdáleností od Olomouce). Platba bankovním převodem,na fakturu se splatností.


Stáhnout zkušební verzi (na 60 dní zdarma) si můžete zde.

Lze žádat o příspěvek od státu