Jsme schopni uspořádat i online školení (přes aplikaci Microsoft Teams).

Téma školení, počet účastníků, cenu i termín je třeba předem dohodnout (mailem, telefonicky).

Standardně školení probíhají v úzkém kolektivu (do 15 lidí) s konkrétními příklady a cvičením na PC (maximálně 2 lidi na jeden počítač).
Vybrané školení si lze objednat na našem mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky: 777 600 819.
Vždy je nutné domluvit podmínky (na jaké  téma bude školení, kdy a kde se školení bude konat, kolik se zúčastní lidí, kolik bude počítačů, jak dlouho bude školení probíhat a jaká bude konečná cena včetně režijních nákladů).

Software dle vašeho výběru (4 – 8 hodin: podle typu programu)

Zaškolíme vás v základech používání jakéhokoli programu, který máme v naší nabídce. Doporučujeme proškolení především náročnějších programů pro AAK: Altík, Grid3, BoardMaker, SymWriter, In Print, Snap Core First -  které jsou poměrně složité a vyžadují podrobné seznámení s jejich funkcemi, tak abyste je dokázali plně využít.

Školení je možné buď formou osobní konzultace - maximálně pro 4 osoby v naší kanceláři (cestu a případně i ubytování si platí účastníci sami). Nebo i přímo u vás v organizaci (škole) na vašich počítačích - a to pro maximálně pro 10 lidí. Na větším počtu se lze domluvit za příplatek.
Cena školení je 1000,- KČ / hod. včetně DPH - bez ohledu na počet účastníků. Na případné slevě se lze předem dohodnout. Délka školení je 4 - 8 vyučovacích hodin, dle vámi požadovaného rozsahu. K celkové ceně školení je nutné připočítat režii (cestovné autem: 800,- KČ/100 km + ubytování-to jen v případě větších vzdáleností od Olomouce).
Všechny náklady fakturujeme - platba převodem s desetidenní splatností.Doplňkové služby

- Grid3
V případě, že si nebudete vědět rady s tvorbou tabulek, můžeme vám nabídnout pomoc přes vzdálenou editaci tabulek včetně komentáře. První hodina editace je zdarma, další editace je zpoplatněna od 200,- KČ/hod (vždy smluvní, vámi odsouhlasená cena + platba bankovním převodem,na fakturu, na základě výkazu provedené práce).

- Boardmaker, In Print a Altík
V případě, že si nebudete vědět rady s tvorbou komunikačních tabulek, můžeme vám je vytvořit a vytisknout i zalaminovat a to na základě vámi poskytnuté slovní zásoby a struktury (kategorizace). Před tiskem budete vyzváni k odsouhlasení provedené práce a k případným korekturám. První hodina tvorby je zdarma, další práce je zpoplatněna od 200,- KČ/hod (vždy smluvní, vámi odsouhlasená cena + platba bankovním převodem,na fakturu, na základě výkazu provedené práce). Cena za tisk a laminaci bude za režijní náklady (Oboustranný barevný tisk včetně laminace za cca 50 KČ). Tato nabídka platí i v tom případě, že nevlastníte program Boardmaker / InPrint / Altík. Lze se domluvit i na poskytnutí podkladů pro tisk a to ve formátu PDF a nebo jako datový soubor pro Boardmaker / In Print / Altík.


Školení na téma: Počítač a člověk s postižením (4 hodiny).  

- Jakým způsobem může počítač pomoci ve výchově a vzdělávání dětí s postižením
- Způsob a možnosti práce na počítači s dětmi s postižením (motivace, vzdělávání hrou, doba práce s počítačem, možnosti programů, rizika práce s počítačem, komunikace: dospělý – počítač – dítě, postup od nejjednodušších činností ke složitějším…)
- Obecné principy a konkrétní příklady alternativního ovládání PC (základní pravidla zjednodušeného ovládání počítače, jak vybrat optimální pomůcky i počítač, předvedení základních pomůcek pro alternativní ovládání PC dostupných na našem trhu, zjednodušené ovládání pomocí speciálních programů…)
- Obecné požadavky kladené na software a příklady vhodných výchovně-vzdělávacích programů (co musí splňovat program pro děti s postižením, ukázky programů dostupných na našem trhu…
- Možnosti využití ICT (využití PC a tabletů pro, vzdělávání,  AAK, tvorbu komunikačních tabulek…)
- Způsoby financování pomůcek (příspěvek na pomůcky v  rámci podpůrných opatření, příspěvek na speciální pomůcku od Úřadu práce, možnosti dotací a darů pro instituce i rodiny).

Cena: Lektor: 3.000,- KČ + režijní náklady (tj. v případě uskutečnění školení ve vaší instituci – proplacení cestovního příkazu v plné výši a dle aktuálně platných předpisů (500,- KČ/100 km), případně i ubytování, bude-li to vzhledem ke vzdálenosti od Olomouce nutné).