0299 boardmaker 5
0299 boardmaker 4
0299 boardmaker 1
0299 boardmaker 2

BoardMaker

Cena vč. DPH:11200,00 Kč
Sleva
Cena / kg:
 
Varianty produktu
Vyberte z rozbalovacího menu jednu z licencí: 1PC - pro instituci, multilicence - pro neomezený počet PC, rodina - pro domácí použití

Upozornění:
Doporučujeme Vám nejprve si stáhnout zkušební verzi a vyzkoušet si, jak se s programe Boardmaker nyní pracuje.
Info zde: https://www.alternativnikomunikace.cz/stranka-boardmaker-109

Nový Boardmaker je totiž hodně odlišný od verze 6, kterou asi máte k dispozici, navíc v této chvíli chybějí v některé symboly v češtině, které ve verzi 6 byly (najdete je jenom při přepnutí na angličtinu)- firma DynaVox  slibuje doplnění, ale zatím není termín, do kdy to bude. Další nepříjemností je, že se čeština u symbolů musí nastavovat u každého dokumentu zvlášť. Samozřejmě pokud byste si verzi zakoupili teď, bude pro Vás potom dostupná aktualizace s opravou zdarma, nedokážeme Vám ale bohužel říci termín, kdy to bude. 

Po aktivování licence nelze produkt vrátit!

Alternativní produkt je InPrint - je hodně podobný Boardmakreru, je navíc kompletně v češtině, ale obsahuje jiné symboly (Widgit), můžete také vyzkoušet nebo se i kouknout na videa, kde jsou ukázky práce.
Zkušební verze InPrint je zde: 
https://www.widgit.com/cz/support/inprint3/trial.htm,


Boardmaker verze 7.0
 je program pro zhotovování a tisk komunikačních tabulek pro osoby, které se nemohou dorozumívat mluvenou řečí. Jedná se o jeden z nejrozšířenějších programů v oblasti alternativní komunikace, výuku i logopedii ve světě, více než 45 000 symbolů PCS® (Picture Communication Symbols), dřívější verze 6 jich obsahovala v základním provedení pouze kolem 5 000. Obsahuje i některé specifické české symboly (např. Mikuláš). Program lze kromě výroby komunikačních materiálů využít také pro zhotovování nejrůznějších pomůcek (např. pro výuku, logopedii). Databáze symbolů je přeložena do češtiny, k dispozici je český manuál, menu programu je v angličtině. Ovládání je jednoduché a intuitivní, přesto je nutné mít pro používání programu mít základní znalosti angličtiny. Do programu lze vkládat další obrázky či fotografie, skládáním existujících symbolů lze také vytvářet symboly nové dle vlastních potřeb. Symboly lze doplnit textem, barevně zvýraznit (ohraničení či plocha obrázku). Lze upravovat velikost a počet symbolů na ploše.
V současné době  se pracuje na odstranění některých drobných chyb, které se objevili v nové verzi (např chybí nějaké symboly). 

Přidejte se do facebookové skupiny Boardmaker, ve které si uživatelé sdílí své zkušenosti a nápady a kde najdete aktuální informace o tomto programu.

Nová verze přináší také řadu šablon, které můžete použít jako základ pro vytvoření vlastních materiálů, což ušetří čas.
Uživatel programu má přístup na cloud Myboardmaker.com, kde si může založit účet a stahovat materiály, který dal k dispozici někdo jiný. Své materiály může také sdílet s ostatními. Věříme, že postupem času budou k dispozici i české materiály, zatím lze nalézt hlavně anglické.

Tabulky ze staré verze Boardmaker 5 nebo 6
 lze do nové verze importovat a pak je již snadno upravovat.
Materiály se tisknou vždy až po vytvoření PDF, lze je tedy pak snadno přenést a vytisknout i na počítači, na kterém není nainstalovaný Boardmaker

Cena verze Standard: 11 200 Kč včetně DPH (9.256,20 Kč bez DPH)

Důležité informace: 

V ČR je Boardmaker v.7  dostupný pouze ve verzi Standard. Elektronická jednolicence Standard má dvě aktivace, které může uživatel spouštět dle potřeby, jen ve stejnou chvíli nemohou být v provozu obě, vždy jen na jednom PC. Zakoupí-li si tedy například škola 5 licencí, může program nainstalovat na 10 počítačů (školních nebo i domácích PC učitele), současně v jedné chvíli však může pracovat pouze 5 lidí. Každopádně končí nutnost přenášení CD.

Boardmaker v.7 je kompatibilní s Windows, Mac a Chromebookem.
Pro operační systém 
Windows: Windows 10 nebo novější
Mac: Mac OS 10.13 nebo novější
Chromebook: Chrome OS 69 nebo novější

Boardmaker v. 7 můžete nainstalovat i na počítač, kde máte nainstalovaný Boardmaker verze 6.

Jde o licenci elektronickou, nic se nezasílá poštou, vše proběhne pomocí e-mailové komunikace. Slevu na upgrade z dřívějších CD verzí (v.5, v.6) výrobce neposkytuje.

Připojte se k facebookové skupině Boardmaker 7 - nápady a zkušenosti, kde se postupně budete dozvídat víc o možnostech programu.
Ukázky pomůcek vyrobených v Boardmakeru

Doplňkové služby
- V případě, že si nebudete vědět rady s tvorbou komunikačních tabulek, můžeme vám je vytvořit a vytisknout i  zalaminovat a to na základě vámi poskytnuté slovní zásoby a struktury (kategorizace). Před tiskem budete vyzváni k odsouhlasení provedené práce a k případným korekturám. 
První hodina editace je zdarma, další práce je zpoplatněna od 200,- KČ/hod (vždy smluvní, vámi odsouhlasená cena + platba bankovním převodem,na fakturu, na základě výkazu provedené  práce). Cena za tisk a laminaci bude za režijní náklady (Oboustranný barevný tisk včetně laminace za cca 50 KČ). Tato nabídka platí i v tom případě, že nevlastníte program Boardmaker. Lze se domluvit i na poskytnutí podkladů pro tisk a to ve formátu PDF  a nebo jako datový soubor pro Boardmaker.
- Jako další službu vám můžeme nabídnout základní školení pro tento program a to buď formou osobní konzultace - maximálně pro 2 osoby - v naší kanceláři a nebo i přímo u vás v organizaci na vašich počítačích - maximálně pro 8 lidí. Na větším počtu se lze domluvit za příplatek.
Cena školení je 800,- KČ / hod. včetně DPH. Délka školení je 4 - 8 vyučovacích hodin, dle vámi požadovaného rozsahu. K celkové ceně školení je nutné připočítat režii (cestovné + ubytování, jen v případě velkých vzdáleností od Olomouce). Platba bankovním převodem,na fakturu se splatností.

Návod, jak nastavit český skript a českou databázi v programu Boardmaker - menu programu ovšem zůstane v angličtině. 
a) V menu programu 
  1. Nahoře v menu kliknout na položku Text 
  2. Kliknout na Font 
  3. V tabulce fontů najít šipkami v okénku Skript položku Středoevropský 
b) Ve vyhledávači symbolů 
  1. Otevřít Symbol Finder (vyhledávač symbolů- otvírá se obličejíkem)
  2. Kliknout na ikonku Symbol Finder Settings (ve vyhledávači ikonka vlevo – 2 kolečka a u nich pomlčka)
  3. V políčku Line 1 Language nastavit Czech, Line 2 Hidden, Search Language: Czech
  4. Kliknout na tlačítko Language Settings
  5. U okénka First choose the Language najít šipkou Czech
  6. Kliknout na Modify Chosen Language
  7. Kliknout na Choose Font
  8. V tabulce fontů najít šipkami v okénku Skript položku Středoevropský
  9. Kliknout na OK