Grid TAB (Apple iOS)

Cena vč. DPH:25990,00 Kč
Sleva
Cena / kg:
 

ÍUniverzální komunikační tabulka Grid TAB je postavena na tabletu iPad (2021/10,2"/64GB) a placené aplikaci Grid for iPad. V ceně je instalace iOS včetně více než padesáti aplikací, které jsou zaměřené na alternativní komunikaci, nácvik prvních dotyků, rozvoj smyslové a rozumové výchovy, malování a ovládání tabletu zjednodušeným způsobem.
Doporučujeme tablet doplnit mřížkou, která váš tablet zcela promění v univerzální komunikační tabulku (UKT).
V ceně zahrnut i ochranný rám se stojanem BigGrips Lift a jedna mřížka pro vámi vybraný rozměr tabulky.

Poznámka: cena se může změnit na základě aktuálně obvyklé ceny iPadu na našem trhu.

Grid for iPad je aplikace pro AAK, která je kompletně v češtině. Zahrnuje v sobě základní funkce programu Grid3. Aplikace také umožňuje upravovat tabulky přímo v iPadu, vkládat fotografie atd. Nepotřebujete tedy již Grid3 (pro Windows) pro úpravu tabulek. Obsahuje Super-Core, což je jádro, kde najdete základní slovní zásobu určenou pro děti začínající s AAK. Dále Text Talker, který umožní okamžitou komunikaci pro pokročilé uživatele.
Hlavní funkce aplikace:

 • Široká škála zdrojů pro klienty různých věkových skupin a schopností.
 • Přístup k připraveným sadám mřížek, které jsou složeny ze symbolů nebo ze slov, dle potřeb uživatele. Tyto připravené sady lze upravovat podle potřeb uživatele. Obsaženy jsou také herní aktivity pro malé děti nebo začínající uživatele (Interaktivní učení), zároveň i sady mřížek pro zjednodušené ovládání některých aplikací (budík, fotoaparát)
 • Materiály lze vytvářet samozřejmě i „od nuly“ – tedy zcela nové sady dle potřeb uživatele, například složené výlučně z fotografií, ve velkých buňkách.
 • Obsahuje databázi symbolů Widgit (známé ze Symwriteru), které lze použít pro tvorbu vlastních mřížek nebo úpravu připravených sad.
 • Rychlá a intuitivní úprava mřížek přímo v aplikaci v iPadu (tedy např. změna textu, přidávání fotografií, symbolů, přidání nových slov do hotových mřížek, vymazání nepotřebných apod.)
 • Možnost vzdálené úpravy mřížek z libovolného počítače se systémem Windows (stačí mít nainstalovanou bezplatnou zkušební verzi Grid 3 a mít účet na Smartboxu). Tak může například učitel ze svého počítače upravovat mřížky v iPadech svých žáků, aniž by musel tablety od žáků vybírat. Změny se po uložení okamžitě projeví.
 • Všechny sady mřížek se zobrazují v domovské obrazovce Prohlížeč mřížek – tak se můžete mezi jednotlivými sadami snadno přemisťovat, přidávat nové, mazat nepotřebné apod.
 • Pokud máte zakoupený program Grid 3, lze materiály přes účet Smartbox snadno synchronizovat. Obsah mřížek je uložen v cloudu, což znamená, že veškeré změny provedené v mřížkách budou aktualizovány na obou platformách. To také znamená, že vaše sady mřížek jsou zálohovány, takže pokud se s vaším iPadem něco stane, nepřijdete o ně.
 • Hlasový výstup – aplikace má český hlasový výstup, který umožňuje, aby uživatelovo vyjádření bylo slyšet.
 • Lze i integrovat nahrávky hlasu pomocí funkce Hlasová banka - tak si např. člověk, který v důsledku onemocnění postupně přichází o možnost mluvit, může vlastním hlasem nahrát sdělení, které bude v budoucnu potřebovat
 • Grid pro iPad umožňuje přístup na bezplatný online obchod Online Grids, kde je možné si stáhnout stovky připravených sad mřížek a přizpůsobit si je. Některé jsou již v češtině.

Jako doplňky k UKT Grid TAB (nejsou zahrnuty v základní ceně) si můžete zvolit další ochranné rámy, držáky a stojany pro iPad a příslušenství pro alternativní ovládání iPadu.
Úchyt pro iPad + Magic Arm
Úchyt pro iPad + Latitude Arm
AMAneo BTI
jPad
iSwitch

UPOZORNĚNÍ:
- Pro nainstalování potřebných aplikací budeme potřebovat vaše přístupové údaje k vašemu účtu na App Store  (AppleID) a heslo (které si pro tento účel jednorázově změníte). Pokud účet ještě nemáte, požádáme vás o souhlas s jeho bezplatným založením - účet pak budete mít samozřejmě k dispozici (potřebné údaje vám poskytneme). 
- Po provedení závazné objednávky nelze iPad s nainstalovanými placenými aplikacemi reklamovat z důvodu, že vám aplikace nevyhovují. Nemožnost reklamace vyplývá z licenčních ujednání a ochrany autorských práv, které jsou formulovány jednotlivými internetovými obchody s aplikacemi (GooglePlay, AppStore, MicrosoftStore). Reklamovat lze jen nefunkční aplikace / iPad.